Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dźwiękowy sygnalizator cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dźwiękowy sygnalizator cofania

    to i ja się przywitam

  • #2
    dźwiękowy sygnalizator cofania

    Czy ma ktoś dźwiękowy sygnalizator cofania zintegrowany z żarówką?
    Kupiłem coś takiego w sklepie motoryzacyjnym zamontowałem w miejscu klasycznej żarówki, sygnał pip- pip załącza się przy wrzuceniu biegu wstecznego. Czy można stosować takie urządzenia w samochodzie osobowym? Zamontowałem też żarówki led w tylnych światłach, czy ktoś zastosował podobne rozwiązanie?
    Nie rozmawiaj z debilem, bo najpierw ściągnie Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

    Komentarz


    • #3
      Re: dźwiękowy sygnalizator cofania

      Zamieszczone przez marcinQ28
      w tylnych światłach mijania
      :shock:
      Diesel Service Śmietana
      43-210 Kobiór
      ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

      uwaga
      nie robimy pompowtryskiwaczy

      Komentarz


      • #4
        :shock: specjalista się znalazł nie omylny :diabelski_usmiech
        Nie rozmawiaj z debilem, bo najpierw ściągnie Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

        Komentarz


        • #5
          Re: dźwiękowy sygnalizator cofania

          Zamieszczone przez marcinQ28
          Czy można stosować takie urządzenia w samochodzie osobowym?
          A jest gdzieś w kodeksie napisane, że nie można? Nie ma, a co nie jest zabronione jest dozwolone
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Nic konkretnego nie znalazłem na ten temat, dlatego pytam. Musiałem kiedyś cofać kilkanaście metrów na parkingu pod marketem przy ograniczonej widoczności; uważać żeby nikogo nie potracić. Wtedy pomyślałem, że jak część ludzi nie widzi że auto cofa to może usłyszy...
            Nie rozmawiaj z debilem, bo najpierw ściągnie Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez marcinQ28
              :shock: specjalista się znalazł nie omylny :diabelski_usmiech
              tak przy okazji, nie z przymiotnikiem pisze się razem
              nie wiedziałem, ze w Rzeszowie światła mijania sa z tyłu, przepraszam ops:
              Diesel Service Śmietana
              43-210 Kobiór
              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

              uwaga
              nie robimy pompowtryskiwaczy

              Komentarz


              • #8
                Przeprosiny przyjęte :wink: Jak nie mam nic sensownego do powiedzenia w danym temacie to się nie odzywam, a w szczególności nie wytykam komuś jego błędów.
                Nie rozmawiaj z debilem, bo najpierw ściągnie Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

                Komentarz


                • #9
                  a jakie błędy popełniłeś ? :shock:
                  Diesel Service Śmietana
                  43-210 Kobiór
                  ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                  uwaga
                  nie robimy pompowtryskiwaczy

                  Komentarz


                  • #10
                    moim zdaniem dobry bajer,ponieważ ludzie są przyzwyczajeni do tego sygnału (np ja )że cofa coś dużego i lepiej uważać.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marcinQ28
                      Przeprosiny przyjęte :wink: Jak nie mam nic sensownego do powiedzenia w danym temacie to się nie odzywam, a w szczególności nie wytykam komuś jego błędów.
                      po pierwsze kolego, jak nie umiem pisać po polsku to odchodzę od klawiatury i siadam do słownika języka polskiego i słownika poprawnej polszczyzny, a nie epatuję swoim nieuctwem wszem i wobec i co gorsza rzucam się na innych, choć to ja sam nie potrafię pisać w swoim ojczystym języku. W niektórych kręgach to się analfabetyzm nazywa, a w naszym kraju walczono z tym już w XVIII wieku - Komisja Edukacji Narodowej – Wikipedia, wolna encyklopedia

                      przechodząc do meritum sprawy. Nie, taki sygnalizator nie jest zabroniony, o ile posiada homologację E. To po pierwsze. A po drugie, nawet jeśli miałbyś syrenę okrętową włączaną podczas cofania, o ile prowadzisz normalny a nie uprzywilejowany pojazd, to Ty jesteś winny kolizji, zaistniałych podczas Twojego manewru. Więc ostrożność zalecam w pokładaniu przesadnej wiary w skuteczność sygnalizowania tego manewru.
                      Pozdrawiam, Robreg.
                      ----
                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                      Komentarz


                      • #12
                        Kiedyś też kupiłem takie cudo lecz do dnia dzisiejszego nie zamontowalem :P. Ogolnie bajer fajny a przy tym troszeczkę poprawia bezpieczeństwo
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                        przedstawiam smerfetke

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
                          ...Ogolnie bajer fajny a przy tym troszeczkę poprawia bezpieczeństwo
                          Zgadzam się, że poprawia bezpieczeństwo, ale druga sprawa to strona dźwiekowo- wizualna: tj. akceptowalny jest tylko i wyłącznie klasyczny bip, bip a nie np. "lambada" (kiedyś słyszałem pod marketem i zdębiałem) po drugie mam wrażenie, że żarówka, która jest wyposażona w sygnalizator świeci odrobinę ciemniej...przynajmniej kiedyś taką miałem, może akurat mój egz. był trefny, ale polecam zwrócić na to uwagę.
                          1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
                          moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

                          Komentarz


                          • #14
                            Jezdzilem kiedys w busie z taka zarowka i faktycznie strona z "brzeczykiem" byla ciemniejsza ale patent ogolnie bardzo fajny
                            Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                            Komentarz


                            • #15
                              nie troche bez sensu taki dźwięk w osobówce jak wózek widłowy

                              Komentarz


                              • #16
                                Można używać bo to sygnał ostrzegawczy a przecież nie jeździsz na wstecznym cały dzień z dźwiękiem pik pik pik itd
                                Ten dźwięk włącza się tylko przy wstecznym biegu więc spokojnie można i to jest przydatne przy dużych autach bo i piesie są roztargnieni niech słyszą mimo wszytsko.
                                Na Wydechu, wrrr...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam.
                                  Mam zamontowany taki sygnał do wstecznego i jak dla mnie spełnia swoją funkcję. Na parkingach gdzie jest dużo pieszych itd. jak tylko usłyszą pikanie od razu usuwają się z "mojego" toru jazdy.
                                  Pozdro.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X